ZELENI FORUM! najbolji ne-tematski forum na netu

ludi do jaja(i jajnika)!!!

Početna stranicaCalendarGalleryFAQPretraľnikRegistracijaČlanstvoKorisničke grupeLogin

Share | 

Tragedija na Kornatima

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
mAla
zlato moje
zlato moje

Broj postova : 2469
Registration date : 02.06.2007

PostajNaslov: Re: Tragedija na Kornatima   čet kol 30 2007, 23:44

Tragedija na Kornatima

Ozlijeđeni vatrogasci na kirurškom odjelu Zadarske bolnice
Foto: Vladimir Ivanov / Cropix
Petorica mrtvih i šestorica teško opečenih vatrogasaca tužna je bilanca požara koji je planuo na Kornatima. Teren je izuzetno nepristupačan, a poginuli još nisu izvučeni.
Vatrogasci sa šibenskog područja u četvrtak oko 17.15 sati su se na području Lučice zbog jakog juga u jednom momentu našli u vatrenom okruženju iz kojega se nekolicina nije uspjela spasiti.

U pomoć su im došli spasioci iz Zadra i Splita na čelu sa Stipom Božićem.

"Teren je bio nepristupačan, pa smo ljude izvlačili s dva helikoptera. Petorici na žalost nije bilo spasa. Oni se još nalaze na mjestu gdje su poginuli, jer tamo požar još traje i koliko znam ujutro će biti njihovo izvlačenje", rekao je Božić za Glas Dalmacije.

Desetorica ozlijeđenih gasitelja prebačena su helikopterom u Zračnu luku Zemunik kod Zadra.

Dvojica teško ozlijeđenih bit će prebačena u zadarsku Opću bolnicu, a osmorica u Kliničku bolnicu Firule u Splitu. Četvoricu ozlijeđenih prevoze gliserom Pomorske policije s Kornata u Sukošan.

Nakon izvlačenja teško ozlijeđenih vatrogasaca na splitskom heliodromu i bolnici Križine sve je bilo spremno za prihvat, a tamo su ih čekali župan Splitsko-dalmatinski Ante Sanader i zapovjednik JVP-a Split i zamjenik županijskog zapovjednika Felicijo Parčina.

Zbog vjetra koji je puhao i tijekom kasnog popodneva, ali i zbog blizine zadarske bolnice, ozlijeđeni vatrogasci su s Kornata prebačeni u Zadar.

"Došao sam pružiti pomoć nastradalima i izraziti žaljenje što zadnjih dana vatrogasci na Jadranu gube živote. Ovo je katastrofa i obiteljima izražavam sućut", izjavio je župan.

Ovo je tužan dan za hrvatske vatrogasce koji su u samo 48 sati izgubili šest svojih kolega.

Požar na otoku Kornatu, koji je izbio u četvratak oko 12 i 30 sati, još nije stavljen pod kontrolu.

Net.hr
30.08.2007.
[Vrh] Go down
Korisnički profil

Tragedija na Kornatima
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.